Neiztulkots sapnis ir kā neizlasīta vēstule.

Talmuds

Sapņu Krājumi

Kenkerhepešefa sapņu grāmata

Kenkerhepešefa sapņu grāmata ir orientēta uz vīrieti – vismaz saglabātā daļa. Tas ir saprotams ne tikai no pirmajiem vārdiem katrā rindkopā – „ja vīrietis redz sevi sapnī...”, bet arī visas sapņu grāmatas tekstā.

Kenkerhepešefs bija augsti izglītots cilvēks Senajā Ēģiptē,  turklāt, aizrāvās ar maģiju, tāpēc no viņa baidījās daudzi Deir el Medim iedzīvotāji. Pēc Kenkerhepešefa, kuram nebija bērnu, nāves viņa lielā bibliotēka nonāca Amonnahta – sievas no otrās laulības dēla rokās.

Amonnahts Kenkerhepešefa sapņu grāmatas tekstu papildināja ar kolofoniju, cenšoties uzdot to par savu darbu. Vēlāk bibliotēkas vīstokļi mainīja īpašniekus, daži no tiem un diemžēl arī Kenkerhepešefa sapņu grāmata laika gaitā tika sabojāti.

Kenkerhepešefa sapņi un to interpretācijas sapņu grāmatā uzskaitītas pietiekami īsi, un stingri atbilst Ēģiptes tā laika pasaules uzskatu kategorijām. Vairumā gadījumu sapņu interpretācijas tiek veidotas balstoties uz vārdu spēlēm, mītiskām epizodēm, rituālās prakses pieredzi un gadsimta etniskajām normām. Zinātnieks A. Gardiners norādījis, ka Kenkerhepešefa sapņu grāmatas valoda ir izcila vidusēģiptiešu valoda, kas vairāk kā jebkas cits liecina par to, ka šī sapņu grāmata nāk no ļoti seniem laikiem.

Ilustrācija: Kenkerhepešefa sapņu grāmatas fotogrāfija no archaeoinaction.info

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Sapņu TOP5

1

1 interpretācija

2

3 interpretācijas

3

6 interpretācijas

4

8 interpretācijas

5

7 interpretācijas

Citi simboli

Sapņu ķērājs

Sapnī slimot ar saaukstēšanos – slimība reālajā dzīvē. Jo stiprākas iesnas, jo ilgāk slimosi.