Nežēlojies, ka tavi sapņi nav piepildījušies, nožēlas vērts ir vienīgi tas, kas nekad nav sapņojis.

Ebnere-Ešenbaha Marija

Jauniešiem

Latvijā katrs piektais iedzīvotājs neēd brokastis

Pētījumu aģentūras "Data serviss" veiktā aptauja liecina, ka Latvijā apmēram piektā daļa iedzīvotāju neēd brokastis, kā galvenos iemeslus tam minot apetītes vai laika trūkumu. Lielākā daļa jeb 63% no aptaujātajiem respondentiem, kas neēd rīta maltītes, ir sievietes.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu Latvijā. Visvairāk brokastu „neēdāju” ir tieši starp jauniem cilvēkiem vecuma grupā no 15 līdz 35 gadiem, kā arī cilvēkiem, kuriem ir augsti ienākumi. Vairāk nekā puse jeb 52% aptaujāto, kuri regulāri neēd brokastis, dzīvo galvaspilsētā Rīgā.

Brokastis ir svarīga ēšanas režīma sastāvdaļa, kas sagatavo organismu fiziskajām un garīgajām aktivitātēm un nodrošina ar enerģiju visu dienas pirmo pusi. Citos pētījumos atklāts, ka šīs ēdienreizes izlaišana veicina liekā svara veidošanos, kā arī neveselīgu ēdienu izvēli tālākās dienas laikā.

Ja no rīta ar pārtiku netiek uzņemts pietiekams enerģijas daudzums, dienas laikā tas var rezultēties arī ar uzmanības trūkumu, nogurumu, koncentrēšanās spēju pazemināšanos, paaugstinātu aizkaitināmību vai gluži otrādi – nomāktu garastāvokli.

Latviešiem brokastis ir jāēd! Arī latviešu tautasdziesmās atrodamas norādes par brokastu svarīgo nozīmi.

Brokastiņas launagā,
Launadziņu vakarā,-
Būt' māmiņa tā devuse,
Nebūt' liela izauguse.

Resnis auga ozoliņis
Lielajā tīrumā;
Tur arāji zirgus sēja,
Tur tie ēda brokastiņas.

 Ilustrācija: gravas.lv

Autors

InfoGuru redakcija