Sapnis ir visu labdaris: sapnī i aklais redz, i kurlais dzird, i sērdzīgais ir vesels.

Rainis

Iesakām izlasīt

Krākšanu izraisa arī garīgi cēloņi

Krākšana ir viens no izplatītākajiem miega traucējumiem, un medicīnā izpētīts, ka to izraisa dažādas anatomiskas īpatnības – šauri elpceļi, mazs apakšžoklis vai liela mēle.

Lai pilnībā atbrīvotos no krākšanas, jāzina un jānovērš arī tās garīgie cēloņi – psihisks sasprindzinājums, kautrīgums vai gluži otrādi – pārmērīgs pašlepnums un patmīlīgas domas.

Dziedniece un grāmatu par slimību garīgajiem cēloņiem autore Liza Burbo skaidro, ka miega laikā cilvēks atbrīvojas no sasprindzinājuma, kas ir sakrājies pa dienu: „Visbiežāk krāc tie cilvēki, kuri vēlas trokšņot dienas laikā, bet viņiem nav tādas iespējas vai arī viņi stingri cenšas sevi apvaldīt. Tie parasti ir bikli, kautrīgi cilvēki dienā, bet, naktī krācot, simboliski viņi izpauž to, ko pa dienu noklusējuši.”

L.Burbo norāda uz vēl vienu likumsakarību: „Krācēji bieži vien neuzdrīkstas runāt pa dienu, jo baidās būt atstumti, tomēr galu galā tik un tā tiek savā ziņā atstumti, jo nakts laikā pārējiem ir nepatīkama viņu krākšana.”

Psiholoģe un dziedniece Elvita Rudzāte, uzskata, ka garīgajā skatījumā krākšanu miegā var izraisīt arī tas, ka cilvēks ir noguris no apvainojumiem no tuvu cilvēku puses un ir zaudējis cerību, ka šie apvainojumi kaut kad beigsies. „Cilvēks ir neapmierināts ar dzīvi un nevēlas šķirties no saviem uzskatiem par to, kā būtu pareizi jādzīvo. Cilvēks kautrējas burkšķēt nomoda stāvoklī, tāpēc to dara miegā, kad savu kautrību vairs nekontrolē,” papildina E.Rudzāte.

Slimību garīgo cēloņu pētnieki Tomass Pope un Johanna Paungere secinājuši, ka pie krākšanas var novest arī neapstrīdamas, spēcīgas, patmīlīgas domas un pārmērīgs cilvēka pašlepnums: „Piemēram, bieži krāc cilvēki, kuri uzskata: "man vienmēr ir taisnība”, "viss būs tā, kā es gribu", "mani lēmumi ir neapstrīdami". Šāda satura iekšējais monologs tad arī izraisa krākšanu,” uzsver pētnieki.

T.Pope un J.Paungere arī norāda, ka, tiem, kas cieš no krākšanas un smagiem elpošanas traucējumiem, jāpievērš uzmanība arī gultas novietojumam, pārbaudot, vai guļvieta neatrodas uz āderēm un citām patogēnām zonām.

Krākšanas laikā tiek traucēta un daļēji bloķēta gaisa plūsma elpceļos.

Ilustrācijas: sleepdisorders.dolyan.com

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Tagi