Tikai viena vaina – sapnis nav dzīve. Bet ļaujat sapnim vaļu – viņš ir pašu dzīvi pārvērtīs un padarīs to labu.
Rainis
Kaites
Sapņi un slimības
Sapņi dažkārt var sniegt priekšstatu par veselību vai slimību, atklājot kādu slēptu kaiti un tās cēloņus. Tie var liecināt arī par psiholoģisku konfliktu vai norādīt par garīgo stāvokli, kas var veicināt slimības veidošanos un attīstību.
Žurnāliste Gita Krastiņa, izpētījusi, ka sapņi dažkārt var sniegt priekšstatu par veselību vai slimību, atklājot kādu slēptu kaiti un tās cēloņus. Sapņi var liecināt arī par psiholoģisku konfliktu vai norādīt par garīgo stāvokli, kas var veicināt slimības veidošanos un attīstību.
Tomēr viņa brīdina, kaut arī daudzi cilvēki, arī mediķi, mēģina attīstīt šīs teorijas līdz galējībai, nav drošas saistības starp atsevišķu sapni un kādu slimību, turklāt speciālisti domā, ka sapņi drīzāk brīdina cilvēku par draudošām slimībām.
Tas, par ko cilvēks sapņo, var norādīt uz to, kāda slimība viņam var draudēt. Ja sapņo par nāvi vai miršanu (vīrieši), šķiršanos (sievietes), jāuzmanās no sirds slimībām, ja sapnī piedzīvo spēcīgas bailes, jāuzmanās no migrēnas. Zemāk arī citi pieņēmumi:
Plānprātība – kaut kā pazaudēšana, galvenokārt naudas vai pārtikas pazaudēšana.
Trieka, epilepsija, Pārkinsona slimība – sapņu kvalitātes maiņa, nespēja atcerēties sapņus, sapņos ir maz vizuālu tēlu.
Narkotiku, tai skaitā sedatīvu, antidepresantu un alkohola lietošana – rādās savādi satraucoši sapņi, murgi, kuros neļauj lietot narkotikas un citas apreibinošas vielas.
Elpošanas traucējumi, astma – redz īpaši emocionālus sapņus.
Psihosomatiskās slimības – sapnī redz konfliktus, agresiju, bailes, bezpalīdzību.
Augsts asinsspiediens – sapņos ir naidīgums.