Nežēlojies, ka tavi sapņi nav piepildījušies, nožēlas vērts ir vienīgi tas, kas nekad nav sapņojis.

Ebnere-Ešenbaha Marija

Raksti

Pareizu ēšanas laiku nosaka Saules aktivitāte

Gremošanas process cilvēka organismā ir cieši saistīts ar Saules aktivitāti – par to pārliecinājušies ne tikai ajūrvēdas speciālisti, bet arī zinātnieki. Tāpēc brokastis ieteicams ēst īsi pēc Saules rieta, pusdienas – Saulei esot zenītā, bet vakariņas baudīt pirms Saule norietējusi.

„Tieši Saule ir tā, kas vada enerģijas no kurām ir atkarīga organisma dobjo orgānu darbība un gremošana,” grāmatā „Svētīgs uzturs” raksta krievu ārsts un psihoterapeits Valērijs Siņeļņikovs.

Saule aktivizē gremošanai nepieciešamo enerģiju, tāpēc īsi pēc saullēkta gremošanas sistēmas aktivitāte palielinās, kas izpaužas kā kņudēšana vēderā. Tas ir īstais laiks, kad ieturēt pirmo ēdienreizi.

Brokastīs ieteicams ēst „labestīgus produktus” – augļus, ogas, riekstus, medu, piena un saldus produktus. Saldā garša palīdzēs arī saglabāt labestīgu noskaņojumu līdz pusdienām.

„Pusdienas jāēd tad, kad Saule atrodas zenītā. Divas stundas pirms un divas stundas pēc tam, kad Saules atrodas virs horizonta – lūk, tas ir īstais laiks, kad ieturēt maltīti. Tad Saules aktivitāte ir sevišķi spēcīga, tātad tās ietekme uz gremošanu ir maksimāla,” uzsver ārsts.

Pusdienās jāizvēlas dārzeņu, pākšaugu, putraimu, makaronu ēdienus un jābauda visas sešas garšas.

Valērijs Siņeļņikovs arī norāda, ka vakariņām vispiemērotākais laiks ir pulksten 18. Vasarā vakariņot var mazliet vēlāk. Vakariņās ieteicams lietot produktus, kuri nomierina, normalizē hormonālo fonu un noņem spriedzi nervu sistēmai.

Lai netraucētu miegu, neradītu vielmaiņas traucējumus un nepiesārņotu savu organismu ar toksīniem, vakarā nav ieteicams ēst augļus, skābpiena un graudaugu produktus, maizi, putras.

Ilustrācija: ieskaties.lv

Autors

InfoGuru redakcija

Interesanti

Zinātnieki, rakstnieki, mūziķi un dzejnieki atklājuši, ka sapņi ir auglīga augsne jaunām idejām, atklājumiem un nākamajiem šedevriem.

Padomnieks

Vai zināji?

Alkohols paātrina aizmigšanu, toties pat mazās devās traucē dziļo miegu.

Pasmaidi

Dārgā, es redzēju brīnišķīgu sapni: es vēl biju neprecējies, lūdzu tevi kļūt par manu sievu un tu man atteici.